WFG3004S25
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
WFG3004S25
Vinkelflange 1.1/4" SAE3000 x 25S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter fläns
50.8 mm
Diameter rör
25 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
Gänga utv. metrisk
M36x2
Märke namn
Havit
O-ring
37,69X3,53 mm
Rostbeständighet
480 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur max.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
280 bar