WFG3004L35
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
WFG3004L35
Vinkelflange 1.1/4" SAE3000 x 35L
Tilbehør (1)
O-ring 90S
Artikelnummer:
37.69X3.53S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter flange
50.8 mm
Diameter rør
35 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M45x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
37,69X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
L
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
160 bar