WFG3004S38
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
8 varianter
Valgt variant:
WFG3004S38
Vinkelflange 1.1/4" SAE3000 x 38S
Tillbehör (1)
D38S cutting ring ø38
Partnumber:
DS38S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter fläns
50.8 mm
Diameter rör
38 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
Gänga utv. metrisk
M52x2
Märke namn
Havit
O-ring
37,69X3,53 mm
Rostbeständighet
480 hours salt spray DIN EN 9227
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur max.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
280 bar