SFCE304S30
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
SFCE304S30
Gevindflange 1.1/4" SAE3000 x 30S
Accessories (2)
O-ring 90S
Artikelnummer:
37.69X3.53S
Boltsæt (4) for SAE flanger - 10.9 ZiNi - UNC 7/16" x 1.1/2"
Artikelnummer:
UNC716-112ZN
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter flange
50.8 mm
Diameter rør
30 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M42x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
Nøglevidde
41 mm
O-ring
37,69X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
280 bar