Kobling 1/2, 3/4 BSP oml. 8G-12FBSPORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt BSP-gevind i omløber med 60° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring mod metal på modpart.
Partnumber:
G0812NU
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
A
59 mm
B
21,5 mm
D
1/2"
DN
12 mm
H
32 mm
Modell kod
8G-12FBSPORX
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med fast kappe
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
70 - 80 Nm