Kobling 1/2 1.3/16 ORFS oml. 8G-12FFORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt ORFS-gevind med flad pakflade.
Pakning/tætningsflade: Metal mod o-ring (på modpart).
Artikelnummer:
G0812FF
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop, 1.3/16" JIC/UNF/ORFS, M30x2, M30x1.5
Artikelnummer: PLUG29M
A
71,5 mm
B
36,3 mm
D
1/2"
DN
12 mm
H1
36 mm
H2
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
8G-12FFORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Tilspændingsmoment
90 - 110 Nm