Kobling 1/2, M22x1,5 oml. 15L 8G-15FDLORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0815RO22A
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, 5/8" BSP, 7/8" JIC/UNF, M22x1.5
Partnumber: PLUG05M
A
63,5 mm
B
26 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
15 mm
H
27 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-15FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
52 - 58 Nm
Tryk maks.
350 bar