Kobling 1/2, M26x1,5 oml. 18L 8G-18FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0818RO26A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop, 3/4" BSP, 3/4" NPT, 1.1/16" JIC/UNF, M26x1.5
Varenummer: PLUG06M
A
94,6 mm
Arbejdstryk
35 MPa
B
57,1 mm
DN
12 mm
Diameter rør
18 mm
E
26,9 mm
H
32 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-18FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
80 - 90 Nm