Kobling 1/2, 3/4 BSP oml. 8G-12FBSPORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt BSP-gevind i omløber med 60° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring mod metal på modpart.
Varenummer:
G0812NU
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Gevindprop, 3/4" BSP, 3/4" NPT, 1.1/16" JIC/UNF, M26x1.5
Varenummer: PLUG06M
A
59 mm
B
21,5 mm
D
1/2"
DN
12 mm
H
32 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
8G-12FBSPORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Tilspændingsmoment
70 - 80 Nm