Kobling 1/2, M18x1,5 oml. 12L 8G-12FDLORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0812RO18A
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Gevindprop M18x1.5
Varenummer: PLUG13M
A
69,9 mm
B
32,4 mm
DN
12 mm
Diameter rør
12 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-12FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm
Tryk maks.
350 bar