Kobling 1/2, M24x1,5 oml. 16S 8G-16FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0816RO24A
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, M24x1.5
Artikelnummer: PLUG20M
A
69 mm
B
31,5 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
16 mm
H
30 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-16FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
62 - 68 Nm