OFGE-16-20ED
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
OFGE-16-20ED
Adapter Rak, Utv-ORFS, Utv-G-ED
Specifications
Dimensions and shipping
A
53,5 mm
Angle
0 °
B
17,5 mm
Brand Name
FOR
CH
50 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
20 mm
F
1.7/16-12 ORFS
F1
G 1.1/4 BSP
Material
Stål
Model code
A502146/2542
Pressure max.
250 bar
Sealing material
ISO 1179
Surface treatment
El-forzinkad
T
22-25 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C