MAVE12LR
Förpackningsstorlek:
40 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
MAVE12LR
Manometerkoppling Rak Ställbar 12L Inv-G1/4'' O-ring
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D3
3,5 mm
Diameter rör
12 mm
Gänga inv.
G 1/4 BSP
L1
41 mm
L2
26,5 mm
L3
14,5 mm
L4
4,5 mm
Modell kod
FI-EMAD-12LR-V-W3-DKI-DKO
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+200 °C
Temperatur min.
-25 °C
Thread T1
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
315 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
12 mm
d2
5,5 mm