04G10FDLORX90
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
04G10FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø1/4'', Inv-M16-DKO-10L
Specifications
Dimensions and shipping
A
60 mm
Angle
90 °
B
34 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter pipe
10 mm
E
36,5 mm
H
19 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1/4 "
Material
Stål
Model code
4G-10FDLORX90
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm