XGE12LR14
Package size:
150 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
15 variants
Chosen variant:
XGE12LR14
Stud fitting - ø12L x 1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12 mm
Diameter rör
12 mm
Dimension i
12 mm
Gänga utv.
G 1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
31 mm
L1
39 mm
L2
12 mm
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Sexkant
19 mm
Säkerhetsfaktor
4
T
G 1/4 BSP
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d2
6 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
55 Nm