XWE06LKR14
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
XWE06LKR14
Adapter 90° 06L, Utv-R 1/4''
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
6 mm
D3
6 mm
Diameter rør
6 mm
Dimension i
12 mm
Gevind udvendig
R 1/4 BSPT
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
21 mm
L1
29 mm
L2
14 mm
L3
25,5 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-WE-06LR1/4k-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
12 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
T
R 1/4 BSPT
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
90 °
d2
4 mm
i
12 mm