20GS24FLC22-017
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
20GS24FLC22-017
Presskoppling GS 22B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/2'', Caterpillar
Specifications
Dimensions and shipping
A
185 mm
Angle
22 °
B
113,9 mm
Brand Name
Gates
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
63.5 mm
E
17 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/4 "
K
63,5 mm