20GS24FLC67-059
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
20GS24FLC67-059
Presskoppling GS 67B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/2'', Caterpillar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
191 mm
Angle
67 °
B
119,9 mm
Brand Name
DN
32 mm
Diameter flange
63.5 mm
E
59 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/4 "
K
63,5 mm
Model code
20GS-24FLC67-059
O-ring
47,22X3,53 mm
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Förpackningsstorlek
Streckkod
231671
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
bel
Produktinformation
Måttskiss
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Artikelnummer:
Artikelnummer:
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C