1.1/4" Insert (Gates 4SP/4SH) - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 120mm drop - 20GS-20FLH90-120
…
Læs mere
Varenummer:
20GS20FLH90-120
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
20GS20FLH90-120
1.1/4" Insert - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 120mm drop
Tilbehør (1)
Cover 1.1/4 SAE6000 flange
Artikelnummer:
SAE6-11/4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
165 mm
Angle
90 °
B
93,9 mm
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
120 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
K
54 mm
Material
Steel
Model code
20GS-20FLH90-120
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Förpackningsstorlek
Streckkod
200590
Bruttovikt
1,29 Kg
Nettovikt
1,29 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Product datasheet
Frequently bought together with
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Partnumber:
Package size:
Min. order quantity is:
Partnumber:
Package size:
Min. order quantity is:
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
1 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C
SPT6K20
1 m
Adapter, Utv-G 2''-ED, Inv-G 1.1/4''
RI-2-114ED
5 st
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1.1/4''
10 st
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 1/2''
15 st
Adapter Rak, Utv-G 11/2'', Inv-G 11/4''
Adapter, Utv-G 1''-ED, Inv-G 1.1/4''
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 1.1/2''
10 st
Adapter, Utv-G 1.1/2'', Inv-G 1.1/4''
Adapter, Utv-G 3/4''-ED, Inv-G 1.1/4''
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 1''
1.1/4" Hydraulic Hose SPT-5K - 350 bar - ISO18752 Class CC
SPT5K20
Presshylsa GS 1'', 4W
Presshylsa GS 1'', 4W
16GS1F-4
Presshylsa 1 1/4'', 6W för GS-stolpe
20GS1F-6
5 st
Presshylsa GS 3/4'', 4W
Presshylsa GS 3/4'', 4W
12GS1F-4
20 st
Presshylsa GS 3/4'', 2W
Presshylsa GS 3/4'', 2W