20GS20FLC67-059
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
20GS20FLC67-059
Presskoppling GS 67B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
Specifications
Dimensions and shipping
A
191 mm
Angle
67 °
B
119,9 mm
Brand Name
Gates
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
59 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
K
54 mm
Model code
20GS-20FLC67-059
O-ring
37,69X3,53 mm
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Package size
Barcode
231668
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
bel
Product information
Measure sketch
Product datasheet
Others has been looking for
45° SAE Flange 3000 PSI. 1.1/4"