KR-22X27X1.5
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
KR-22X27X1.5
Copper washer M22
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
22 mm
Diameter outer
27 mm
Fits on metric thread
M22
Height
1.5 mm
Material thickness
1.5 mm
Standard DIN
DIN 7603A
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-100 °C