HFR0200200
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
75 variants
Chosen variant:
HFR0200200
Double acting cylinder HFR2 Ø32/20x200
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Contarini Leopold
Diameter eye
16.2 mm
Diameter inner cylinder
32 mm
Diameter outer
42 mm
Diameter rod
20 mm
E
G 1/4 BSP
Eye width cylinder
30 mm
Model code
HFR0200200
Mounting dimension
355 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
200 mm
Surface treatment
Uncoated
Top eye width
35 mm