Coupling 3/4, ø26 banjo 12G-26DBJ Gates MegaCrimp
Connection: Metric banjo.
Sealing: Metal against metal.
Artikelnummer:
G1226ML
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Banjo bolt M26 x 1,5
Artikelnummer: 50ME26
Copper washer M26
Artikelnummer: KR-26X32X1.5
A
94,7 mm
Angle
0 °
B
43,7 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter banjo
26 mm
F
117,7 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12G-26DBJ
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Working Pressure
20 MPa
X
26,1 mm