Coupling 3/4, M36x2 fem. 25S 12G-25FDHORX90 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
…
Läs mer
Artikelnummer:
G1225RO36B90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
G1225RO36B90
Tilbehør (1)
Gevindprop, M36x2, M36x1.5
Artikelnummer:
PLUG15M
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
107,3 mm
B
56,3 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rør
25 mm
E
64 mm
H
46 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
12G-25FDLORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
125 - 135 Nm
Vinkel
90 °
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
0,55 Kg
Nettovikt
0,55 Kg
Ursprungsland
TUR
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Stud fitting female - ø18L x 3/4" BSP female - AISI316
AI18LR3/4X/7
Adaptor 12mm AISI316
Adaptor 12mm AISI316