Coupling 5/16, M18x1,5 fem.10S 5G-10FDHORX90 Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
G0510RO18A90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Plug M18x1,5
Varenummer: PLUG13M
A
58,5 mm
Angle
90 °
B
34,4 mm
DN
8 mm
Diameter pipe
10 mm
E
36,5 mm
H
22 mm
Model code
5G-10FDHORX90
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm