Coupling 1 , M36x2 fem. 25S 90 16G-25FDHORX90 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G1625RO36B90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Male protection plug, M36x2, M36x1.5
Partnumber: PLUG15M
A
137,8 mm
Angle
90 °
B
81 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
25 mm
E
76 mm
H
46 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1 "
Model code
16G-25FDHORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm