FIEGE10LR14WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
28 varianter
Valgt variant:
FIEGE10LR14WD
Stud fitting - ø10L indv x 1/4" BSP - o-ring seal
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
12 mm
L1
27,5 mm
Material
Steel
Model code
VAD10RLWZN
Pressure max.
500 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread inner metric
M16x1,5 MM
Thread outer
G 1/4 BSP
Torque tightening
35 Nm
d1
10 mm
d2
6 mm
i
12 mm