VA12LR1/4DKO
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
28 varianter
Utvald variant:
VA12LR1/4DKO
Stud fitting - ø12L indv x 1/4" BSP - o-ring seal
Alternativer (1)
Stud fitting - ø12L female x 1/4" BSP - WD seal
Artikelnummer:
FEGED12LR14WD
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Gates Tube Fittings GmbH
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Material
Steel
Model code
VAD12LR14WZN
Pressure max.
500 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M18x1,5 MM