ARE15/015/V
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
ARE15/015/V
Atos pressure relief valve 2-15 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Atos
Contamination level max.
21/19/16 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
75 lpm
Material
Steel
Model code
ARE-15/015/V
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Port P
G 1/2 BSP
Port T
G 1/2 BSP
Pressure T max.
50 bar
Pressure max.
420 bar
Pressure setting max.
15 bar
Pressure setting min.
2 bar
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-30 °C