M-32-1.1/4WD
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
19 variants
Chosen variant:
M-32-1.1/4WD
Indskruning 1.5/8-12 JIC udv x 1.1/4 BSP udv med WD pakning
Accessories (2)
Støttering ø32
Partnumber:
B-32
Nut 1.5/8-12 JIC
Partnumber:
J-30/32
Specifications
Dimensions and shipping
A
60 mm
B
24,3 mm
CH
50 mm
D
20 mm
Diameter rør
32 mm
F
G 1.1/4 BSP
Gevind
G 1.1/4 BSP
Gevind udvendig
1.5/8-12 JIC
Gevind udvendig
J
1.5/8-12 JIC
Korrosions resistens
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
FOR
Overfladebehandling
El-forzinket
Pakningsmateriale
NBR
Standard ISO
ISO 1179
T
32 mm
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
240 bar