Magnetventil Cetop 3 DHL-0631/2WDP-X24DC u.stik.
Magnetventil Cetop 3 DHL-0631/2WDP-X24DC u.stik. Manuel overstyring.
Partnumber:
DHL0631/2WDP-H
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
M05x030 DS bolt indv.6kt 12.9 DIN912
Partnumber: 9123705030
DIN-connector A 2pol+ground 3m. cable 12/24V/DC/AC VDR+LED
Partnumber: E452N30011C4
DIN-connector with Led 24vdc
Partnumber: MPM182-0924V
Grey DIN-connector B (3 polet)
Partnumber: MPM183-09G
12Vdc magnetspole DHL u.stik
Partnumber: SPCOL12DC
28Vdc magnetspole DHL u.stik
Partnumber: SPCOL28DC
24Vdc magnetspole DHL u.stik
Partnumber: SPCOL24DC
Aktivering
Magnetspole, Manuel overstyring
Antal veje/positioner
4/2
Beskyttelsesklasse
IP 65
Flow Nominel
60 lpm
Forureningsgrad maks.
20/18/15 - ISO 4406
Isoleringsklasse
H
Korrosions resistens
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Model kode
DHL-0631/2WDP-X24DC
Mærke navn
Atos
NG ISO-størrelse
NG06
Olieviskositet anbefalet
15 - 100 cSt
Overfladebehandling
Passiveret, Zink coating (CR III)
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Spænding
24 V
Stiktype
DIN EN 175301-803 Form A
Strømtype
DC
Temperatur maks.
+70 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tilspændingsmoment
8 Nm
Tryk T maks.
210 bar
Tryk maks.
350 bar