Magnetventil Cetop 3 DHL-0711/X24DC u.stik
Partnumber:
DHL0711/H
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Black DIN-connector A 2-pin
Partnumber: C28200N0R
DIN A 5m PVC-Kabel 3p+Jord
Partnumber: E153N40061
DIN-connector with Led 24vdc
Partnumber: MPM182-0924V
Grey DIN-connector B (3 polet)
Partnumber: MPM183-09G
Aktivering
Magnetspole, Manuel nødbetjening
Antal väger/positioner
4/3
Flödeshastighet nominell LMin
60 lpm
Föroreningsgrad max.
20/18/15 - ISO 4406
Isoleringsklass
H
Kontakt typ
DIN EN 175301-803 Form A
Modell kod
DHL-0711/X24DC
Märke namn
Atos
NG ISO-storlek
NG06
Oljeviskositet rekommanderad
15 - 100 cSt
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Skyddsklass
IP 65
Spänning
24 V
Ström
DC
Temperatur max.
+70 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tryck T max.
210 bar
Tryck max.
350 bar
Ytskiktbehandling
Passiveret, Zink coating (CR III)
Åtdragning moment
8 Nm