Magnetventil Cetop 3 DHL-0630/2-X24DC u.stik
Varenummer:
DHL0630/2-H
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
M05x030 DS bolt indv.6kt 12.9 DIN912
Varenummer: 9123705030
Black DIN-connector A 2-pin
Varenummer: C28200N0R
DIN-connector A 2pol+ground 3m. cable 12/24V/DC/AC VDR+LED
Varenummer: E452N30011C4
DIN-connector with Led 24vdc
Varenummer: MPM182-0924V
Grey DIN-connector B (3 polet)
Varenummer: MPM183-09G
DIN-connector with Led + diode 24v DC
Varenummer: S18209TC321
COL-110DC elspole
Varenummer: SPCOL110DC
28Vdc magnetspole DHL u.stik
Varenummer: SPCOL28DC
24Vdc coil DHL w.o. connector
Varenummer: SPCOL24DC
Activation
Magnetspole, Manuel nødbetjening
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Corrosion resistance
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
60 lpm
Insulation class
H
Model code
DHL-0630/2-X24DC
NG ISO-size
NG06
Number of ways/positions
4/2
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Plug type
DIN EN 175301-803 Form A
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Protection class
IP 65
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Surface treatment
Passiveret, Zink coating (CR III)
Temperature max.
+70 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Voltage
24 V