XGE10SM14ED
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
XGE10SM14ED
Adapter 10S, M14x1.5 ED
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
12 mm
L
34,5 mm
L1
43,5 mm
L2
15 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
S1
19 mm
S2
22 mm
Series
S
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
M14x1,5
Thread outer metric
M14x1,5
Torque tightening
55 Nm
d1
10 mm
d2
5 mm
i
12 mm