XGE15LM22
SEE OTHER VARIANTS
23 variants
Chosen variant:
XGE15LM22
Stud fitting - ø15L x M22x1.5
Diameter pipe
15 mm
Dimension i
14 mm
L
35 mm
L1
43 mm
L2
14 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-15LM22x1.5-W3
Pressure max.
400 bar
S1
27 mm
S2
27 mm
Series
L
Thread T
M22x1,5
Thread outer metric
M22x1,5
Torque tightening
170 Nm
d1
15 mm
d2
12 mm
i
14 mm