JEVGE-10-06ED
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
20 varianter
Utvald variant:
JEVGE-10-06ED
Stud fitting 7/8"-14 JIC nut 3/8" BSP male w/soft sealing
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
49 mm
B
26 mm
CH
24 mm
CH1
27 mm
D
12 mm
Diameter rör
16 mm
F
G 3/8 BSP
Gänga inv.
7/8-14 JIC
Gänga utv.
G 3/8 BSP
J
7/8-14 JIC
Modell kod
A102188/1617
Märke namn
FOR
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Standard ISO
ISO 1179
T
14-16 mm
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
350 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Electro zinc plated
Förpackningsstorlek
Streckkod
129788
Bruttovikt
0,12 Kg
Nettovikt
0,12 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
\ufeff
JIC female connector, straight, 37° taper
External thread (BSPP)
ED seal NBR, shore-A 85 \u200b\u200b+5/-0
Operating temperature range -20° to +120°
ISO 1179 - for threaded ports
Product datasheet
3D-fil
Obs: För att öppna 3D-filer krävs ett program som stöder filformatet
Köps ofta tillsammans med
Snabbkoppling Typ 1600 Hane Inv-G3/8"
Artikelnummer:
10 st
Snabbkoppling Hona serie 326 eSafe Utv 3/8"
Artikelnummer:
Snabbkoppling Typ 1600 Hane Utv-R3/8 tum
10 st
Snabbkoppling Hona serie326 Utv 3/8"
Snabbkoppling Hona. Serie 331 eSafe DN7. 3/8"
Snabbkoppling Hane R3/8". Serie 331 eSafe DN7
Snabbkoppling Hona. Serie 331 eSafe DN7. G3/8"
Snabbkoppling Hona. Serie 326 eSafe. Ø 10mm (3/8"). Rostfri