XGE20SU78
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
XGE20SU78
Stud fitting - ø20S x 7/8 UNF
Tilbehør (2)
Reservedele (1)
Skärring 20S
Artikelnummer:
DPR20S
Mutter 20S (M30x2)
Artikelnummer:
M20S
O-ring, Utv-UNF 7/8''
OUN-10
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
20 mm
D2
12,5 mm
Diameter pipe
20 mm
Dimension i
16 mm
L
44 mm
L1
55 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Model code
XA20S7814UZN
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
7/8-14 UNF
Thread outer
1.5/8-12 UNF
Thread outer metric
M30x2
i
16 mm