XGE16SM27ED
Pakke str.:
35 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
XGE16SM27ED
Stud fitting - ø16S x M27x2.0 - WD seal
Tilbehør (2)
D16S cutting ring ø16
Artikelnummer:
DPR16S
Mutter 16S (M24x1.5)
Artikelnummer:
M16S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
16 mm
Dimension i
16 mm
Gevind T
M27x2
Gevind udvendig metrisk
M27x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
43 mm
L1
53 mm
L2
18,5 mm
Materiale
Steel
Model kode
FI-GE-16SM27x2-WD-B-W3
Mærke navn
Stauff
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
30 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
180 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
d1
16 mm
d2
12 mm
i
16 mm