08G12FBSPORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
08G12FBSPORX
Coupling 1/2, 3/4 BSP female 8G-12FBSPORX Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
59 mm
Angle
0 °
B
21,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
H
32 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Material
Steel
Model code
8G-12FBSPORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
70 - 80 Nm