M31604110350
Filtration
Shaft diameter mm
42 (2)
Number of motor poles
Apply filter
Power kW
Apply filter
Material
Cast iron (2)
Voltage V
Mountingtype
B3/B5 (2)
Diameter flange mm
Efficiency class
IE3 (2)
Rotational speed at 50 Hz rpm
Bolts spacing mm
Power Hp
Shaft type
Cylindrical (2)
Motor size IEC
160M (2)
Shaft keyway mm
Diameter Bolt hole mm
Current type
AC (2)
Recess mm
Related content
You searched for: M31604110350
List view
Grid view
Exact match
HMC3 160 1470rpm 11,0kW 4 pol B35/350 IE3, black 400/690V
2 variants
Partnumber:
M31604110350
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
HMC3 160 1470rpm 11.0 kW 4 pol B5/350 IE3 black 400/690V