NH2163/40500
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
NH2163/40500
Double acting cylinder NH21-AD-63/40x500-A
Spare parts (1)
Seal kit for LJM-63/40 For NH21+30
Varenummer:
REP-NH06340
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
282 mm
Area piston pull side
18.6 cm2
C
75 mm
D
63 mm
Diameter eye
30.5 mm
Diameter inner cylinder
63 mm
Diameter rod
40 mm
E
61 mm
Eye width
30 mm
Model code
NH21-AD-63/40x500-A
Mounting dimension
782 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
500 mm
d
40 mm