GPFO20-16
Förpackningsstorlek:
0 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
GPFO20-16
General Purpose Fuel Oil hose 5/8" 20 bar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Area of use
Bend radius
80 mm
Brand Name
Danfoss
Cover
NBR/PVC
Diameter inner
16 mm
Diameter outer
26 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
100 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Standard ISO
ISO 1307
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Pakke str.
0 m
Stregkode
Brutto vægt
0,33 Kg
Netto vægt
0,33 Kg
Oprindelsesland
ISR
Intrastat varekode
Produkt information