GPFO10-25
Förpackningsstorlek:
100 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
GPFO10-25
General purpose Fuel Oil hose 25x35 10 BAR
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Area of use
Bend radius
160 mm
Brand Name
Danfoss
Cover
NBR/PVC
Diameter inner
25 mm
Diameter outer
35 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
50 m
Pressure burst min.
30 bar
Pressure max.
10 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Standard ISO
ISO 1307
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C