Coupling 3/4, M30x2 fem. 22L 12G-22FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
G1222RO30B
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Gevindprop, 1.3/16" JIC/UNF/ORFS, M30x2, M30x1.5
Varenummer: PLUG29M
A
83,5 mm
B
32,5 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rør
22 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
12G-22FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm
Tryk maks.
280 bar