Coupling 3/4, M26x1,5 fem. 18L 12G-18FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G1218RO26A
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
81,5 mm
B
30,5 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
18 mm
H
32 mm
Modell kod
12G-18FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
280 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm