Coupling 3/8, M22x1,5 fem. 15L 6G-15FDLORX90 Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G0615RO22A90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
60,1 mm
B
32,2 mm
DN
10 mm
Diameter rör
15 mm
E
42 mm
H
27 mm
Modell kod
6G-15FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
385 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
52 - 58 Nm