Coupling 3/8, M20x1,5 fem. 12S 6G-12FDHORX90 Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G0612RO20A90
A
60,1 mm
B
32,2 mm
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
24 mm
Modell kod
6G-12FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm