Coupling 5/16, M16x1,5 fem.10L 5G-10FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G0510RO16A
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Plug M16x1,5. REPLACED BY PLUG03M
Artikelnummer: PLUG03M
A
53,9 mm
Angle
0 °
B
29,7 mm
DN
8 mm
Diameter pipe
10 mm
H
19 mm
Model code
5G-10FDLORX
Pressure max.
385 bar
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm