FXRVZ16SR12WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
FXRVZ16SR12WD
Check valve (->) - ø16S x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
16 mm
Gevind
G 1/2 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Steel
Model kode
FI-RVZ-16SR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
400 bar
Tryk åbning
1 bar
Package size
Barcode
Gross weight
0,106 Kg
Net weight
0,106 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information