FXRVZ14SR12WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
FXRVZ14SR12WD
Check valve (->) - ø14S x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
14 mm
Material
Steel
Model code
FI-RVZ-14SR-WD-B-W3-1
Pressure max.
400 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
2.5
Series
S
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1/2 BSP
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
0,106 Kg
Nettovikt
0,106 Kg
Ursprungsland
deu
Intrastat artikelkod
Produktinformation